Wyniki Badań Naukowych Zbiorników Betonowych

Wyniki Badań Naukowych Zbiorników Betonowych

ceny szambWyniki badań zleconych Prywatnej Wyższej Szkole w Warszawie wskazują, że firmy produkują najtrwalsze a najlepiej zabezpieczone szamba z betonu w Polsce.

Badaniom poddano 24 gospodarstwa domowe. Podzielono ich na 3 grupy: tych którzy zakupili kloaka z betonu tradycyjne, ściek z betonu na przydomową oczyszczalnie ścieków oraz szamba na wodę deszczową.

Przebadano wszystkie 24 spośród zakwalifikowanych gospodarstw domowych. W żadnym spośród nich nie zaobserwowano nieszczelności szamba betonowego. Postępowanie prowadzono metodą organoleptyczną - sprawdzono 20 spośród 24 zbiorników. Pozostałe 4 zostały ocenione opierając się na oświadczeń ich właścicieli.

Wyniki badań zostały zaprezentowane w Katowicach na Polskim Zjeździe Przemysłu Betonowego (IV edycja).

Wypadkowa badań szczelności szamb.

Eksperci budowlani stwierdzili także explicite wzorową próba zbiornika w środku, bez rys i pęknięć. Nie stwierdzono też przecieków pośrodku zbiornikiem oraz rurą doprowadzającą odpady płynne spośród pozornie - z gospodarstwa domowego.

Właśnie zbiornika betonowe sprzedawane przez dowolną firmę nie dają całkowitej gwarancji szczelności po wielu latach oraz ryzyko ich uszkodzenia leży też po stronie nabywcy zbiornika betonowego. Powyższe modus nie dają gwarancji szczelności zbiornika w przyszłości.

Badacze sugerują z trudem ścisły składanie zgodnie z regułami sztuki budowlanej, i regularnie klarowanie zbiornika.

Pożądane byłoby zawsze obwarować zaadaptowany zrównoważony serwisu na rzecz naszej montażu kanalizacyjnej - zarówno w domu, jak i rury odprowadzające w ogrodzie.

"Wykonując ogół słusznie, można oczekiwać braku problemów ze zbiornikiem na odpady poprzez około 20-30 lat. Otóż to jest to możliwe przy warunkiem prawidłowej budowy zbiornika". Oczywiście zależy to także od gruntu na jakim pojemnik jest posadowiony oraz ogólnego stanu montażu hydraulicznej w naszym domu.
You are here: Home Wyniki Badań Naukowych Zbiorników Betonowych